Categories

im. Stefana Żeromskiego

Aktualności

Dnia 19 lutego 2018 r.  w Zespole Szkół Nr 18  odbyła się I edycja konkursu matematycznego „Pięciobój matematyczny ”.W konkursie wzięło udział 211 uczniów z bielańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem  – 288 uczniów szkół bielańskich. W tym roku konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza dzielnicy Bielany MS. ST. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka

Celami konkursu były:

1. Popularyzacja matematyki wśród uczniów.
  2. Rozwijanie  zainteresowań matematycznych.
  3. Umiejętność logicznego  i twórczego myślenia.
  4. Wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.
  5. Integracja środowiska uczniowskiego.

Dnia 16 maja odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród . Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a każdy uczestnik otrzymał dyplom.  Gali towarzyszyła miła atmosfera, wspomnieliśmy w prezentacji jak wyglądały przygotowania do konkursu oraz sam konkurs. Przygotowaliśmy złote myśli matematyczne, wiersze i anegdoty.

II Edycja pięciobojumatematycznegoShow Gallery

Organizatorem konkursu była Pani Dyrektor ZS Nr 18 Elżbieta Królak, a koordynatorem Pani Ewa Majewska.

Zapraszamy za rok…

Już po raz drugi młodzież naszej szkoły została nagrodzona za innowacyjny pomysł oraz jego rewelacyjną realizację. Podczas Gali Podsumowującej realizację programu "Kreatywna młodzież", która odbyła się w dniu 7 czerwca 2019 r. w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56 w Warszawie, grupa uczniów klasy 1 TG Technikum Księgarskiego, odebrała nagrodę laureata.

Projekt "Ścianka polisensoryczna" wzbudził zainteresowanie nie tylko jury. Młodzież naszej szkoły chętnie gromadziła się przy ściance na przerwach korzystając z jej kojącego nerwy działania.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia albumu.

Scianka polisensorycznaShow Gallery

Jury konkursu postanowiło:

• Nie przyznawać miejsca I i II
  • Przyznać III miejsce Emanueli Rejnhard z klasy III b
  • Przyznać wyróżnienie Anastazji Łomot z klasy III tcb

W konkursie oddano 6 prac spełniających kryteria konkursu. Nagrodzonym osobom serdecznie gratuluję, a uczestnkiom dziękuję za wzięcie udziału w konkursie.

Marlena Zaborniak organizator Szkolnego Konkursu pt. "Szkoła moich marzeń".

Rozpoczyna się kolejny proces rekrutacji

W tym roku szczególny - dla gimnazjów oraz dla szkół podstawowych Zapraszamy wszystkich na dni otwarte, które odbędą się w naszej szkole w dniach:

19 marca o godzinie 18:30 oraz

16 kwietnia o godzinie 18:30

Zainteresowanych zapraszamy do zakładki rekrutacja, gdzie znajdują się regulaminy rekrutacji oraz potrzebne w procesie dokumenty

Z A P R A S Z A M Y !

Po podliczeniu głosów, Komisja postanowiła przyznać:

• I miejsce: Zuzannie Nowakowskiej, za doskonałe operowanie światłem i bardzo dobry poziom techniczny oraz
    • II miejsce: Małgorzacie Kuczyńskiej za ciekawą kompozycję i promienny uśmiech.

Obie laureatki są uczennicami klasy VIII C w Szkole Podstawowej nr 77 im. Wandy Zieleńczyk w Warszawie.

• Natomiast III miejsce przyznano Nadii Brańskiej za niecodzienne ujęcie i poczucie humoru.

Nadia chodzi do klasy VII B Szkoły Podstawowej nr 352 im. Jerzego Huberta Wagnera;

Pozostałe prace uhonorowano dyplomami udziału.

Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!