Categories

im. Stefana Żeromskiego

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w jednym z przygotowanych dla Was konkursów. Poniżej znajdziecie kilka możliwości do pokazania swoich możliwości, ukazania swoich talentów i zarobienia kilkudziesięciu pożądanych punktów. Zachęcamy do wzięcia udziału we wszystkich, ale choćby w jednym.

Grono Pedagogiczne

W dniu 10 października  2018 r. (środa) w godzinach od 9.00 -13.00 odbędzie się w szkole akcja krwiodawstwa. Warunkiem uczestnictwa jest dobry stan zdrowia i ukończone 18 lat. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do p.  M. Piotrowskiej- Guzek ( sala 31)  oraz J. Zaczewskiej (biblioteka szkolna).

Uczniowie klas pierwszych, którzy posiadają orzeczenia, opinie psychologiczne z poradni psychologiczno-pedagogicznych, poradni specjalistycznych, proszeni są o dostarczenie niniejszych dokumentów do pedagoga szkolnego do dnia 07.09.2018 r. (kserokopie) w związku z koniecznością zaplanowania wsparcia, pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zajrzyj na targi

W dniach: 1–4 października odbędą się w Poznaniu targi Taropak – Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania. Ponad 24,5 tyś metrów przestrzeni wystawienniczej w 5 pawilonach zgromadzi 500 wystawców, którzy zaprezentują 450 nowości. To wszystko zobaczy ponad 63000 zwiedzających – w tym i nasi uczniowie.
Dzięki działaniom Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego z jego dyrektorem dr. inż. Jackiem Hamerlińskim oraz Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych z jej prezesem mgr inż. Bernardem Jóźwiakiem, jako jedno z wydarzeń targowych, odbędzie się IV Konferencja Edukacyjna dla szkół o profilu poligraficznym.

Korzystając z zaproszenia delegacja młodzieży z klas Techników grafiki i poligrafii udaje się na Konferencję i targi w dniu 2 października.

Nasza szkoła w lutym rozpoczęła współpracę ze szkołą hiszpańską w projekcie online na platformie eTwinning. Projekt zatytułowany PS:Join our cultural pledge dotyczył dziedzictwa kulturowego. Uczniowie w międzynarodowych zespołach stworzyli filmiki przekazujące wiadomość dla innych jak ważne jest zachowanie dziedzictwa kulturowego w wielu aspektach naszego życia. Ponadto powstało czasopismo online w którym porównaliśmy elementy kultury hiszpańskiej i polskiej oraz wskazaliśmy wspólne dla nas wartości. W tym magazynie można obejrzeć również nasze filmy i zagrać w gry online. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy pod adresem: https://madmagz.com/magazine/1356878